Minu ettepanek on ...

Aluskaardi valik ja andmehaldus

Ma eeldan, et infrastrukuurimuutused praeguses projekti faasis on piisavalt kulukad, et selliste otsuste üle on vaja põhjalikult järgi mõelda, aga tahan siiski mainida isiklikku ebameeldivust. Nimelt on kahju, et taaskord otsustati kasutada Google Maps’i (GM) palju avatuma OpenStreetMap’i (OSM) asemel. OSM’ist võib mõelda kui Wikipeedia stiilis maailmakaardist – see tähendab, et igaüks saab lisada andmeid. OSM’i projekt on ilma seda haldava ja omavata firmata, seega OSM’i miljonid[1] kasutajad ei sõltu mitte kellestki ja saavad kindlad olla selle jätkuvas olemasolus. OSM’is on väga paljusid erinevat tüüpi andmeid[2].
Lisaks abstraktsetest ja kaudsetest vabadusega seotud eelistest tuleb pähe ka vähemalt üks praktiline OSM’i eelis GM’i ees. Ideaalis oleks tore kui andmete osas oleks vähem vaeva duplitseerimist. Kuhuviia ja selle kasutajad saaksid kasu suvalistest OSM’isse andmeid lisanud inimeste tööst ning OSM ja tolle kasutajad saaksid kasu Kuhuviia’sse kogutud andmetest. Mõlemas oleks rohkemad ja täpsemad andmed.
Juhul kui praeguse lahenduse puhul on vaja prügisorteerimisega seotud infot eraldi hoiustada ja hallata ülejäänud kaardist, on OSM’il veel vähemalt kaks eelist:
* Infrastruktuuri kulud oleks võib-olla väiksemad kuna andmeid pole vaja enam ise hoiustada ja kasutajatele serveerida.
* OSM’i jaoks olemasolevad tööriistad ja app’id ja lahendused oleksid kasutatavad ka Kuhuviia andmete jaoks. Konkreetne näide: kasutajad saavad lisada kaardilt puuduvaid huvipunkte (prügikonteinereid nt) mitmete erinevate tööriistade abil, mis erinevad omavahel funktsioonide poolest – mõni on orienteeritud kasutuskogemuse mugavusele kiirusele ja lihtsusele ning mõni teine on hea paljude andmete korraga muutmiseks või lisamiseks. Lisaks isikliku GPS’i andmete abil huvipunktide lisamine inimestel, kes ei ole äärmiselt osavad kaardilugemises.

PS: Pädev tagasiside on väga teretulnud, et oskaksin teinekord paremini kommenteerida või mitte kommenteerida.
PPS: Suur aitäh ühiskondlikult kasuliku ettevõtmise eest.

Lugupidamisega,
Ühiskonnavabadustest hooliv prügisorteerija

[1] Andmeid kasutajate ja vabatahtlike panustajate kohta saab siit: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Stats
[2] Soovi korral saab süsteemiga tutvuda siin (pigem andme- ja programmeerimissõpradele): https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity%3Drecycling

1 hääl
hääleta
Logi sisse
Kontrolli!
(mõtlemine ...)
Reset
või logi sisse kasutades
 • facebook
 • google
  Password icon
  Nõustun terms of service
  Sisseloginud nimega (Logi välja)
  Sul on hääl alles! (?) (Oota...…)
  anonüümne jagasid seda teadet  ·   ·  Admin →

  1 kommentaar

  Logi sisse
  Kontrolli!
  (mõtlemine ...)
  Reset
  või logi sisse kasutades
  • facebook
  • google
   Password icon
   Nõustun terms of service
   Sisseloginud nimega (Logi välja)
   Postitan...
   • anonüümne kommenteerinud  · 

    Aa lisaks on võimalik muuta nii seda missugune kaart välja näeb kui ka seda mis andmeid kaardil kuvatakse kui ka path-finding moodulit.
    Ühe võimaliku vormiga on võimalik siin tutvuda: http://www.openstreetmap.org/

   Tagasiside ja teadmiste baasi